Sıhhiye Sosyal Güvenlik Merkezi | Adres, Telefon, Faks, Mail

Ankara SGK Nis 14, 2019

İçindekiler

Sıhhiye Sosyal Güvenlik Merkezi hakkında çeşitli bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Sıhhiye Sosyal Güvenlik Merkezi Adres, Telefon, Faks, Mail bilgileri aşağıdadır.

Sıhhiye Sosyal Güvenlik Merkezi

 

Sıhhiye SGK Nasıl Gidilir ?
 • Aşağıdaki konum bilgilerinden Navigasyon ile Yol Tarifi alarak kolayca gidebilirsiniz.

 

İletişim Bilgileri, Telefon, Faks, Mail Adresi, Adres, Çalışma Saatleri bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Adres : TUNA CADDESİ 6. İŞKURHAN NO:7 KIZILAY-ÇANKAYA / ANKARA
Telefon : +90 312 458 10 00
Fax : +90 312 433 27 74
Mail : sihhiyesgm@sgk.gov.tr

ÇALIŞMA SAATLERİ
Pazartesi08:00 – 12:00Öğle Tatili13:00 – 17:00
Salı08:00 – 12:00Öğle Tatili13:00 – 17:00
Çarşamba08:00 – 12:00Öğle Tatili13:00 – 17:00
Perşembe08:00 – 12:00Öğle Tatili13:00 – 17:00
Cuma08:00 – 12:00Öğle Tatili13:00 – 17:00

 

 

Sıhhiye Sosyal Güvenlik Merkezi

 

 

SGK Müdürlüğümüzün konumu aşağıdaki haritada işaretlenmiştir, Yol Tarifi Al butonuna tıklayarak Navigasyon ile kolayca ulaşabilirsiniz.


Yol Tarifi Al

Web sitemizdeki tüm SGK Müdürlüği Bilgilerine ulaşmak için TIKLAYINIZ
Sosyal Güvenlik Kurumu Nedir?

İnsanların yaşam süreleri boyunca yaşam konforunu etkileyen en önemli unsurlardan biri sosyal güvence içinde olmaktır. Sosyal güvenlik, kişilerin gelirlerine bakılmaksızın toplum huzurunu ve refahını bozan durumların oluşmaması adına devlet eliyle primli yada primsiz bir sistem kurulması ve insanların oluşabilecek sosyal tehlikelerden koruma güvencesidir.

Ülkemizde de vatandaşlar Anayasanın 60. Maddesine göre (Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar. ) sosyal güvenlik haklarına sahiptir. Devlet anayasada yazan bu maddeye göre kişilerin güvenliği için gerekli önlemleri alacak ve örgütlenecektir.

Bir iş kazası yada meslek hastalığı sebebiyle çalışamaz, gelir elde edemez hale gelmiş vatandaşların kişilerin yardımına muhtaç kalmaması adına geçinme ve genel ihtiyaçlarını karşılayan bir sistem olarak sosyal güvenlik sistemi oluşturulmuştur.

Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu Tarihçesi

Cumhuriyetin kuruluşunun ilk yıllarında, sosyal güvenlik sistemine benzeyen fakat kişiler ve riskler bakımından çok dar kapsamlı ve yetersiz olmasına rağmen sayıca oldukça fazla olan birtakım emeklilik ve yardımlaşma sandıklarının kuruluşunu öngören kanunlar çıkarılmıştır. Bu alanda çıkarılan kanunlar ve oluşturulan sandıklardan bir kaçını aşağıda sizler için sıraladık.

 • 1926 tarihli ve 895 sayılı Kanunla kurulan İmalatı Harbiye Teavün ve Sigorta Sandığı
 • 1934’de 2454 sayılı Kanunla kurulan Devlet Demir Yolları ve Limanlar İdaresinin Memur ve Müstahdemleri Tekaüt Sandığı
 • 1935’de kurulan Telgraf ve Telefon İdaresi Biriktirme ve Yardım Sandığı
 • 1935’de kurulan PTT Telgraf ve Telefon İdaresi Biriktirme ve Yardım Sandığı
 • 1937’de 3137 sayılı Kanunla kurulan Deniz Yolları ve Akay İşletmeleriyle Fabrika ve Havuzlar İdareleri Memur ve Müstahdemleri Tekaüt Sandığı
 • 1937’de 3202 sayılı Kanunla kurulan T.C. Ziraat Bankası Memurları Tekaüt Sandığı
 • 1938’de Emlak ve Eytam Bankası Memurları Tekaüt Sandığı

Sitemizde bu yazı haricinde yüzlerce vergi dairesine ait adres, telefon, mail, vergi dairesi müdürü, faks, mesai saatleri gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Yol tarifi alarak daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Belediyeler, muhtarlıklar, kaymakamlıklar gibi kurumlarım numaralarını da sizlerle yakında paylaşacağız.

ile admin

“Sıhhiye Sosyal Güvenlik Merkezi | Adres, Telefon, Faks, Mail” hakkında 3 yorum
 1. Sıhhiye sgk kurumunun telefon lari nicin hiç cevap vermiyor bu telefonlara cevap vermiyeceklerse niçin dahili hat veriliyor bir buçuk aydır kesinlikle cevap alamıyorum

 2. Sihhiye sgk merkezinde telefona bakan kimse yok.. Yazik hem de cok yazik. yurt disindan ariyoruz ve maalesef saatlerce telefon elimizde tekrar tekrar ariyoruz…. bosuna…telefona bakan yok.. zavalli ses kaydi yüzlece defa operatöre bagliyor ama o p e r a t ö r yok….

 3. Kaç aydır ulaşamadığımız bu numara neden veriliyor lütfen insanların size ulaşmasını sağlayacak bir çözüm bulun 2020 yılına girdik hâlâ 50 gerideyiz burdan yetkililere sesleniyorum lütfen bu duruma el atın ve bir an önce bu sorunu çözün şuan pandemi yaşıyoruz dünyaca ve insanlar doğal olarak işlerini telefon internet vs. Gibi yerlerden halletmeye çalışıyor..evde kalın evde kalın demek yetmiyor o zaman koskoca sgk bir telefonu var ve hiç kimse lutfen buna bir cozum bulunsun ulaşamıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir